Fresh & Fit Friday: Who Says Healthy Snacks Can't Be Affordable and Easy?

Who says healthy snacking has to be expensive and inconvenient? A lot of the time, we throw healthy foods out the window (well, maybe not literally) because we think they are too time-consuming, or expensive, or wasteful...

When all we need is a little CREATIVITY! 

Here is my recipe on a healthy, simple and low-cost snack...YOGURT CRUNCH! 

Total cost of this delicious snack:  $1.67 per yogurt crunch single serving (makes six total) ENJOY! 

Happy Fresh & Fit Friday! 

Mallory